Опубліковано: 25 Жовтня 2017
Привіт, Tizen!

Ласкаво просимо! На цьому сайті ви знайдете набір уроків, присвячений операційній системі Tizen. Перед тим як розпочати, давайте розглянемо для чого був створений даний ресурс та дізнаємось, що таке Tizen, зрозуміємо які навики необхідно мати для того, аби почати вивчати платформу і які переваги можна отримати від розробки під Tizen. У кінці ви знайдете список корисних посилань, звідки можна почерпнути додаткову інформацію.

Причини створення сайту

Поступово на ринку цифрових технологій збільшується кількість девайсів, що працюють на платформі Tizen. Але багато програмістів так і не наважуються розробляти під Tizen або ж починають, але так і не досягають успіху. Це спричинено відсутністю достатньої кількості інформації, а також обмеженістю офіційної документації, яка до того ж складена англійською, корейською та китайськими мовами.

В уроках ми постараємось максимально детально пояснити основи для початківців, поступово переходячи до більш складних тем. Досвідчені розробники також зможуть знати тут багато цікавої інформації, дізнатись деякі лайфхаки, які стануть у нагоді при створенні нового додатку або при портуванні вже існуючого з інших платформ.

Коротко про платформу Tizen

Tizen (вимовляється «та́йзен») — відкрита операційна система на базі ядра Linux, передбачена для широкого спектру пристроїв, включаючи: смартфони, Інтернет-планшети, комп’ютери, автомобільні інформаційно-розважальні системи, «розумні» телевізори, і цифрові камери. Tizen розробляється і керується такими корпораціями, як Intel и Samsung, які входять в Technical Steering Group (TSG), крім того, операційна система підтримується Linux Foundation разом з Tizen Association.

Tizen (вимовляється - тайзен) – це проект з відкритим початковим кодом. Щоб отримати доступ до початкового коду платформи необхідно всього лише зареєструватись на tizen.org, у профілі подати запит на доступ до вихідного коду (поставити галочку в налаштуваннях), використовувати реєстраційні дані для входу в репозиторій: review.tizen.org.

Першопочатково Tizen проектувався з урахуванням концепції мультипрофільності.

nw_001_01_uk

В основі кожного профілю лежить базовий набір (Common Platform Libraries). У свою чергу для кожного типу пристроїв використовується свій профіль зі специфічним функціоналом.

На даний момент виділяють наступні профілі:

Tizen Mobile – основний профіль для мобільних пристроїв.

Tizen IVI (In-Vehicle Infotainment) – профіль для інформаційно-розважальних систем, які використовуються в автомобілях.

Tizen Wearable – профіль для смарт-годинників і браслетів.

Tizen TV – профіль для Smart TV.

На ринку вже представлені пристрої, що працюють на Tizen платформі, такі як телефони Samsung лінійки Z (моделі Z1, Z2, Z3 і Z4), або носимих пристроїв Samsung: Gear 2, Gear S, Gear S2, Gear S3 и Gear Fit2.

Крім того, на ринку присутні телевізори, холодильники та інша побутова техніка, що працює на платформі Tizen.

З кожним роком кількість таких пристроїв зростає, а так як платформа ще «молода», конкуренція серед розробників не висока, тому є сенс розробляти додатки під Tizen.

Для кого призначений цей сайт?

З одного боку сайт TizenLearn створений для розробників, які хочуть навчитись створювати додатки для смарт-годинників на платформі Tizen, але не знають з чого почати.

З іншого боку, для вже більш досвідчених розробників, які хочуть знайти відповіді на питання, що виникають в процесі розробки нових додатків або при портуванні вже існуючих додатків з інших платформ.

Базові навички, необхідні для проходження уроків

Розробка додатків під Tizen має два напрямки: web і native. Кожен напрям вимагає наявності базових знань. Так для веб-розробки вам необхідно бути знайомим з HTML, CSS і JavaScript, а для нативної розробки необхідні знання таких мов програмування як C або С++. Для створення розмітки інтерфейсу користувача в нативному додатку інколи використовується мова EDC з елементами Lua скриптів, але ця частина буде детально розглянута в подальших уроках і не вимагає ніяких початкових знань.

Корисні посилання

Нижче ви знайдете список корисних посилань, до яких ми будемо неодноразово звертатись:

developer.tizen.org – сайт офіційної документації, тут можна знайти багато підказок, описів API, порад і порад у створенні інтерфейсу користувача у відповідності з концепцією дизайну Tizen.

tizen.org – головний сайт Tizen, де ви можете знайти інформацію про платформу та ознайомитись з новинами спільноти.

review.tizen.org – сайт, де можна переглядати і скачувати початковий код для різноманітних компонентів і бібліотек операційної системи Tizen (для того аби зайти, потрібно зареєструватись).

seller.tizenstore.com – сайт-магазин для розміщення готових додатків для мобільних пристроїв.

seller.samsungapps.com – сайт-магазин для розміщення готових додатків для носимих пристроїв та телевізорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *